Mobilya seçmek çok önemli bir süreçtir. Özellikle kişilerin mobilya arayışında olduğu dönemlerde doğru bir ev dizaynı için, doğru karar vermek çok önemlidir. Mobilya seçerken kişiler çok farklı yerlere bakarlar. Ne yazık ki bu da kafa karışıklığına neden olabilir.

Bu durumların yaşanmaması adına, öncelikli olarak araştırma yapmanız gerekir. Mobilya seçmenin önemli püf noktaları vardır. Bu noktalar sayesinde hem karlı alışveriş yapmış olursunuz, hem de evinize şıklık katarsınız. Tabi bu seçimin sizi mutlu etmesi de cabası... 

  • Öncelikli olarak mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken şey mobilyanın rengi ve mobilyanın kalitesidir. Kalitesiz malzeme kısa sürede kullanılmaz hale gelebilir. Ne yazık ki bu durumlarda sonuç hüsran.
  • Mobilyanın boyutu çok büyük ve çok küçük olmamalıdır. Ev alanına göre seçim yapılması gerekir. Bu durumlar evinizi, yaşanılmayacak hale getirebilir.
  • Her şeyden önce alışverişe başlamadan önce, ne alacağınızı bilmeniz gerekir. Aksi takdirde seçimleriniz doğru olmayabilir.

10 ADIMDA DOĞRU MOBİLYA SEÇMENİN PÜF NOKTALARI:

1. İsteklerinizi ön planda tutun

Öncelikli olarak ihtiyacınız olan ürünleri belirlemeniz gerekir. Alışverişe çıktığınız zaman alışveriş heyecanından rehavete kapılıp fazla şey alıp bütçeniz üzerine çıkarabilirsiniz. Bu durum da sizi maddi açıdan zarara sokacaktır.

2. Mobilyalarınız eviniz ile uyumlu olmalı

Evinize uyacak en uygun renk en uygun modeli seçmeniz gerekir. Bu sayede daha şık konseptlere sahip olabilirsiniz. Uyumlu mobilyalar, sizlere de olumlu olacaktır.

3. Kalite önemli

Mobilya seçmek zor bir süreç olabilir. Mobilya seçerken diğer bir konu ise mobilyanın kalitesidir. Bu süreci geniş zamana yaymak gerekir. Aksi takdirde yanlış kararlar verilebilir. Kalite, her zaman şıklığı, zarafeti ve rahatlığı yansıtır. Eğer kalite yoksa bu üç şeyi de bulamayabilirsiniz. Aynı zamanda, oturma yumuşaklığına da dikkat etmek gerekir. Zamanla, oturma yumuşaklığı değişen süngerler için kaliteden bahsedemeyiz.

Hem modern olması, hem çok tercih edilmesi olması hem de fiyatının cazip olması açısından chester tarzdaki çift yatak olma özelliğine sahip Pegasus Koltuk Takımı'mızı incelemenizi tavsiye ederiz.

4. Mobilyanın temizliği önemli

Bireyler, tercih yaparken mobilyanın temizliğine de önem vermeleri gerekir. Ürünlerin nasıl temizlendiği konusunda detaylı bilgi alıp, ona göre seçim yapılması gerekir.  Bu süreçte kişiler genellikle, temizliği kolay ürünleri tercih etmektedir.

5. Konseptlerinize uyum sağlamalı

Mobilya aldığınızda, evinizde her açıdan kullanabileceğiniz tarzda olmalıdır. Her pozisyona uygun oturma dengesi olması daha iyi olacaktır.

6. Kumaşlara dikkat edilmeli

Kumaşların leke tutmaz ve silinebilir özelliğe sahip olması gerekir. Bu yüzden mobilya seçiminde ürünlerin 1. sınıf kumaş malzeme kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir.

7. Evi dar olan bireyler İçin çok fonksiyonlu ürünler tercih edilmeli

Çok eşyanız var. Ama eviniz küçük... Bu yüzden birden fazla fonksiyonu olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle koltuk takımlarında hem sandık hem yatak olan ürünler oldukça tercih edilmektedir. Bu sayede alandan tasarruf etmiş olursunuz

8. Ürünler hakkında detaylı bilgi alınmalı

Mobilya seçerken diğer önemli bir husus, ürünler hakkında detaylı bilgi almanız. Sonrasına sorun yaşamamanız için ürünleri detaylı şekilde incelemenizi öneririz. Müşteri hizmetlerinden ürün hakkında detaylı bilgi aldığınız takdirde ürün alım sonrasını hiçbir sıkıntı yaşamazsınız

9. Garanti süresi ve garanti koşulları önem taşır

Mobilya alımlarında, en önemli süreçlerden birisi garanti süresi ve garanti koşullarıdır.  Garanti konusunda müşterilerimiz kadar önem veriyor, onların isteklerini göz önünde bulunduruyoruz.

10. Alışverişin tamamlanması

En son adımda alışveriş tamamlanmalıdır. Mobilya seçimine karar verdiyseniz, kolaylıkla siteden sipariş verip ürün gelmesini mutlulukla bekleyebilirsiniz.

Alışveriş sürecinde seçtiğiniz mağazada önem taşımaktadır. Mağazanın sizi doğru yönlendirmesi ve doğru bilgiler vermesi bu süreçte çok önemlidir. Mağazanızı doğru seçtiğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Önerilerimizi göz önünde bulundurarak daha doğru kararlar vereceğinizden eminiz.

Mobilya alışverişlerinizde hiçbir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla yapmanız dileğiyle.
Keyifli alışverişler dileriz.