Menu
Your Cart

Koltuk Takımları

Koltuk Takımları

Evimizin güzel görünmesini ve konforunu hepimiz isteriz. Eşyalarımızı seçerken de hem maddi olarak hem de manevi olarak bizi yormasın isteriz. Bu sebeple mobilya alımlarında koltuk takımlarında kampanya ya da ucuz koltuk takımı gibi araştırmalar içerisinde girebiliriz. Sadece maddi anlamda kesemize uygun olması yetmez tabi belki uzun yıllar bir kez alıp kullanacağımız mobilyamızı gönlümüze göre seçmek isteriz. 

Peki koltuk takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

1.    Koltuk takımı seçerken dikkat edilecek ilk husus seçilen kumaştır. Kumaşın özelliği, uzun süre kullanıma uygun olup olmadığı önemlidir. Tay tüyü kumaş uzun süre kullanımlar için uygun bir kumaş türüdür. Kolay silinebilir. Aynı zamanda şönil kumaş adı verilen kumaşta özellikle çocuklu ailelerde kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı ile tercih sebebidir.

2.    Renk seçimi; koltuk takımlarında renk seçimi dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir konudur. Kir, toz göstermesin diye koyu renkleri tercih etmek en yanlış seçim olacaktır. Kumaşı silinebilir ve dayanıklı seçildiği sürece renk seçiminde koyu renkleri tercih etmek zorunda kalmazsınız. Ve koyu renkler odanızın karanlık durmasına ve psikolojik olarak da huzur bulamamanıza neden olabilir.

3.    Odanızın büyüklüğü ile orantılı takımlar seçmeye özen gösterin oda küçük koltuk takımları büyük kalırsa hem kullanım kolaylığı sağlamaz hem de görüntü olarak hoş olmayacaktır.

4.    Seçilen koltuk takımlarının iskeletinde kullanılan malzemede önemlidir. Dayanıklı ve zamanla çabuk yıpranma yapmayacak ürünlerin kullanıldığı koltuk takımları seçimlerinde pişman almayacaksınız.

5.    Koltuk takımı seçerken yastıklar da önem taşır. Yastıkların kullanım açısından kolay olması daha sonra pişmanlık sağlamasını önleyecektir. Çok yastıklı koltuk takımları hem modern hem de rahatlık açısından fayda sağlamaktadır.

6.    İhtiyaçlarınızı gözden geçirmeden koltuk takımı almaya kalkışmayınız. Öncelikle neye ihtiyacınız var ona karar veriniz ve kararınız doğrultusunda ilerleyiniz.

7.    Alınan takımların garanti sürelerine dikkat etmeniz de fayda vardır.

8.    En önemli nedenlerden biri de belki maddi olandır. Kesenize uygun mu değil mi öncelikle onun için bir planlama yapmalısınız. Kampanyalı ürünleri takip edip istediğiniz mobilyaları, uygun fiyatlara almaya çalışmalısınız.

9.    Mobilyayı aldığınız mağazanın sevk koşulları da oldukça önemlidir. Zamanında ve sorunsuz teslim alabileceğiniz yerler için araştırma yapmalısınız.

10. Mobilya seçiminde en son önemli nedenlerden biri de satış sonrası destek. Satışını gerçekleştirip işini bitiren ve daha sonraki problemlerle ilgilenmeyen mobilyacıları tercih etmemeye çalışmalısınız. Bu konuda da iyi bir araştırma yapmadan kararınızı vermeyiniz…

CAPRİ KOLTUK TAKIMI CAPRİ KOLTUK TAKIMI
Yeni
3+2+1..
2.490,00
PEGASUS KOLTUK TAKIMI PEGASUS KOLTUK TAKIMI
Yeni
2 adet 3'lü kanepe ve 2 adet berjerden oluşmaktadır(3+3+1+1). Fırınlanmış kayın ağacından üretilmiştir. Silinebilir ve leke tutmaz kumaş kullanılmıştır. 32 dansite softsünger kullanılmıştır. Yatak özelliği bulunmaktadır. Ayaklar ahşaptır...
6.990,00
MELİS MAXİ KOLTUK TAKIMI MELİS MAXİ KOLTUK TAKIMI
Yeni
3+3+1+1 takım fiyatıdır.2 adet üçlü koltuk, 2 adet tekli koltuk3'lü koltuklar yatak olabilmektedirFırınlanmış gürgen ağacından üretilmiştir.Üçlü: (en: 230 cm / derinlik: 100 cm / yükseklik: 80 cm)Tekli: (en: 80 cm / derinlik: 75 cm / yükseklik: 95 cm)..
4.990,00
Hedef Koltuk Takımı; 2 adet Üçlü koltuk ve 1 adet Tekli Berjer den oluşmaktadır. Üçlü Koltuklar Tek Kişilik Yatak Olabilir. Sandıklı Değildir. 3 Lü Koltukların 1 Tanesi Kapitoneli 1 Tanesi Düz Koltuktur. 3 Lü Koltukların 2 Tanesini de Kapitoneli Kumaşlar 1. Kalite İthal Sili..
7.990,00
MARCELLO KOLTUK TAKIMI - KREM, LACİVERT MARCELLO KOLTUK TAKIMI - KREM, LACİVERT
-15 %
TEKNİK ÖZELLİKLER3+3+1'den Oluşmaktadır.İskelet Malzemesi olarak fırınlanmış gürgen ağacı kullanılmıştır.Ayak Malzemesi özel döküm malzemedir.Kumaş olarak İthal kumaş kullanılmıştır.Kumaş silinebilir kumaştır.Sünger olarak 36 dansite HR gri sünger kullanılmıştır.Oturum Yumuşaklığı orta sert yumuşakl..
4.990,00 5.890,00
MARCELLO KOLTUK TAKIMI - KREM, YEŞİL MARCELLO KOLTUK TAKIMI - KREM, YEŞİL
-15 %
TEKNİK ÖZELLİKLER3+3+1'den Oluşmaktadır.İskelet Malzemesi olarak fırınlanmış gürgen ağacı kullanılmıştır.Ayak Malzemesi özel döküm malzemedir.Kumaş olarak İthal kumaş kullanılmıştır.Kumaş silinebilir kumaştır.Sünger olarak 36 dansite HR gri sünger kullanılmıştır.Oturum Yumuşaklığı orta sert yumuşakl..
4.990,00 5.890,00
MARCELLO KOLTUK TAKIMI - KREM, BORDO MARCELLO KOLTUK TAKIMI - KREM, BORDO
-15 %
TEKNİK ÖZELLİKLER3+3+1'den Oluşmaktadır.İskelet Malzemesi olarak fırınlanmış gürgen ağacı kullanılmıştır.Ayak Malzemesi özel döküm malzemedir.Kumaş olarak İthal kumaş kullanılmıştır.Kumaş silinebilir kumaştır.Sünger olarak 36 dansite HR gri sünger kullanılmıştır.Oturum Yumuşaklığı orta sert yumuşakl..
4.990,00 5.890,00
Takım, 3+3+1 ( 2 adet Üçlü Koltuk ve 1 adet Tekli Koltuk ) den oluşmaktadır. Ürünün iskeleti fırınlanmış gürgen ağacıdır.Ayaklar metal malzeme üzeri fırın boya ile üretilmiştir.İthal kumaş kullanılmıştır.Silinebilir kumaştır.35 dansite HR sünger kullanılmıştır.Oturumu orta yumuşaklıktadır.Yatak..
9.490,00
3+3+1Bir 3'lü koltuk kapitoneliBir 3'lü koltuk keten..
8.690,00
3+3+1 takım fiyatıdır2 adet üçlü koltuk1 adet tekli koltukKapitone işçilikSilinebilir kumaşAhşap alt kasaMetal ayakGürgen iskeletFarklı renk seçenekleriDekoratif ayak..
9.490,00
3+3+1 takım fiyatıdır2 adet üçlü koltuk1 adet tekli koltukGürgen iskeletFarklı renk seçenekleriKapitone işçilikYüksek ayak1.sınıf silinebilir kumaş..
9.590,00
3+3+1 takım fiyatıdır1 adet üçlü koltuk1 adet üçlü kapitoneli koltuk1 adet tekli koltukAhşap ayakDöner berjerGürgen iskeletSoft oturumRelax mekanizma sırt geri açılım sistemi(yataklı)Silinebilir kumaş..
9.990,00
3+3+1 takım fiyatıdır2 adet üçlü koltuk1 adet tekli koltukGeniş renk yelpazesiNubuk deri ve keten kumaşOynar başlıkGürgen iskeletKapitone kol işçilikMetal ayakYerden yüksek ayakDöner berjerSoft oturum..
10.190,00
3+3+1..
8.290,00
3+3+1..
9.590,00
3+3+1..
8.190,00
3+3+1..
6.390,00
GOLD KOLTUK TAKIMI GOLD KOLTUK TAKIMI
-11 %
3+3+1+1 fiyatıdır...
7.990,00 8.990,00
3+3+1+1..
6.990,00
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 100 (5 Sayfa)

Koltuk Takımı İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Alışveriş, hayatımızın vazgeçilmez bir sürecidir. Belirli dönemlerde düzenli alışveriş yaparak ihtiyaçlarımızı karşılamamız gerekir. Ancak özellikle uzun süre kullanım için alınacak olan beyaz eşya ya da mobilya takımları için ayrıntılı bir araştırma yapmamız gereke bilir. İşte bu yazıda koltuk takımları ile ilgili birçok konuya cevabı çok araştırmadan bulabileceksiniz.

Öncelikle koltuk takımlarını seçerken dayanıklılık ve kumaşının kullanışlı olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Koltuk takımında kullanılan iskeletin sağlam metaryeller ile yapılmış olup olmadığını sorgulamalıyız. Uzun süre kullanım için gerekli bilgi öncelikle budur. 

Bu sorunun cevabı aslında temin ettiğiniz firmaya göre değişiklik göstermektedir. Genelde 5-10 yıl arasında kullanımı sağlanmaktadır. Mobilyanın ömrü kullanılan malzeme açısından uzar veya kısalır. 

Mobilyaların kumaşlarının değiştirilmesi fiyat olarak uygun fiyata gelebilir. Ancak uzun süreli kullanımlarda sadece kumaşı değiştirmek yetmeyecektir. Yeni mobilya aldığınızda kullanım süresi ortalama 10 yıl olarak tespit edilmiştir. Kullandığımız mobilyanın yenisini almak yerine sadece kumaşını değiştirdiğimizde ise tekrar kullanım süresi 3-4 yıl arasında değişmektedir. 

Koltuk takımını seçmeden önce hangi odaya yerleştirileceğine ve odanın metre karesinin bilgisine sahip olmanız gerekir. Odanın küçük bir krokisini çizip tahmini ölçülerle ne boyutlarda koltuk takımı alabileceğinizi belirleye bilirsiniz. 

Koltuk takımı seçerken renk olarak kirlilik göstermemesi için koyu renk seçimi genellikle tercih edilir. Ancak koyu renklerde olan mobilyalar, psikolojik olarak aile bireylerini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca kullanılan kumaşı kolay temizlenebilir seçtiğiniz takdirde açık renklerde takımlar seçebilirsiniz. Günümüzde de iki renkli tasarımlar, kombinler demode olmaya başlamıştır. Çok renkli koltuk takımları ve zıt renklerin uyumu modern bir görüntü ile evinizi tamamlayacaktır. 

Koltuk seçiminde kullanım alanı önemli detaylardandır. Oturma odası olarak kullanılan odalarda koltuklar bazalı olursa daha kullanışlı olacaktır. Eğer misafir ağırlamayı seviyorsanız ve kalabalık bir aileniz var ise size en uygun olan koltuk takımı, bazalı koltuk takımlarıdır. 

Koltuk takımlarında kullanılan süngerlerde incelik ve kalınlık birimi dansite denilen bir terimle ölçülür. Gri, beyaz ve sarı olarak üretilen ve mobilyaların değişik yerlerinde farklı ölçülerde kullanılan süngerler bulunmaktadır. Koltuk takımlarının oturma kısmına genellikle 32 dansite orta sertlikte sünger kullanılır. Bu da dayanıklılık açısından oldukça iyidir. Çok kullanılmayan yerler içinde 22 dansite ölçüsünde gri sünger kullanımı yapılmaktadır. Daha uzun kullanımlar için koltuk takımlarında en az 32 gram ağırlığında süngerler kullanılmış olmalıdır. İdeal zemin esnek lastik kolonlu ve seyyar minderli olarak kullanılan süngerlerdir. 

Son zamanların en çok tercih edilen koltuk takımlarından olan köşe koltuk takımları, kullanılan alanın büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Daha küçük ölçülerde olan odalarda köşe koltuk takımlarının seçimi odanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Ancak büyük odalarda kullanacaksanız, mutlaka tamamlayıcı dekoratif ürünler de tercih etmeniz gerekebilir. Aksi takdirde büyük odalarda köşe koltuk takımları boş bir görüntü sağlayabilir.

WHATSAPP DESTEK

Müşteri temsilcilerimiz genellikle 1 dakika içerisinde cevap verir.

WHATSAPP DESTEK