İade Politikası

 

Sipariş Durumunda İptal Talebi

Özbay Mobilya'da oluşturduğŸunuz siparişinizi iptal etmek için iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi info@ozbaymobilya.com adresine iletebilir veya hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında Özbay Mobilya Müşteri Hizmetleri’ni (0312 348 33 55) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bildirebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz ilgili departmanlara aktarıldıktan sonra iptal onayı gerçekleştirilerek 3 iş günü içerisinde kartınıza geri ödemesi gerçekleştirilir.

  

Kargo Aşamasında İptal Talebi

EğŸer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. 
Bu durumda kargo size ulaştıktan sonra fatura üzerindeki iade bölümünü doldurup, orijinal faturasını (faturanın olmadığŸı durumlarda, sevk irsaliyesini) ürüne ekleyerek, iade koşullarına uygun şekilde iade edebilirsiniz.

  

Hasarlı/Kusurlu Ürün Teslimatı

Önemli Uyarı: OzbayMobilya.com'dan verdiğğiniz siparişleri kargo görevlisinden teslim alırken paketi açıp ürünleri kontrol ediniz. Paket içerisindeki ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa teslim tutanağğını imzalamayanız. Aynı kargo görevlisine “Durum Tespit TutanağŸı” tutturarak ve karşılıklı imza altına alarak paketi teslim almadan bize iade gönderiniz. (Teslim alındıktan sonra bildirilen hasar durumlarında ÖZBAY Ev Aletleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sorumluluk kabul etmeyecektir.)
Siparişiniz birden fazla üründen oluşuyor ve ürünlerden bir ya da birkaçı hasarlı ise sorunsuz olan ürünleri teslim alınız, hasarlı olan ürün/ürünler için ise kargo görevlisine “Durum Tespit TutanağŸı” hazırlattırıp tarafımıza iade olarak gönderiniz ve konuyla ilgili info@ozbaymobilya.com adresine e-mail gönderinizveya Özbay Mobilya Müşteri Hizmetleri’ni (444 14 17) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile iletişime geçiniz.

   

Yanlış Ürün Teslimatı

Yanlış ürün teslimatı durumunda ürünleri karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. 

  

Cayma Hakkını Kullanma

Cayma Hakkınızı kullanabilmeniz için teslim tarihinden itibaren 8 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğŸinizi tarafımıza bildirmeniz ve siparişinizi iade etmeniz gerekmektedir.

  

İade Koşulları

İadeniz, Özbay Mobilya Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 14'deki Cayma Hakkı ve Madde 15’deki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır. (Bkz. ozbaymobilya.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi) 
Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 8 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. 

   

İade Şekli

İadeler mutlak surette orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. 
Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
İade edeceğŸiniz ürünü mutlaka size teslim edildiğŸi şekilde ambalajlı olarak paketleyerek, orjinal kutusu ve aynı zamanda Özbay Mobilya kolisine koyarak iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal ambalajında olmayan ya da ambalajı yetersiz olan ürünler ÖZBAY Ev Aletleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited ޞirketi. tarafından kabul edilmeyecek ve kargo tarafından da teslim alınmayacaktır.
Önemli Uyarı: Kargo firması tarafından paketleme yapılmamaktadır. İade göndereceğŸiniz ürünün sizin tarafınızdan paketlenerek kargo görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir. 
İade işlemleriniz hakkında destek almak için hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında Özbay Mobilya Müşteri Hizmetleri’ni (444 14 17) arayabilirsiniz. 

   

İade Süreci 

İade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğŸumuz orijinal faturanın (faturanın olmadığŸı durumlarda, sevk irsaliyesinin) iade bölümündeki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. 
İade ettiğŸiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle Özbay Mobilya Satış Sonrası Hizmet Uzmanları tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. 
İade onaylandığŸında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir. Bu süre Özbay Mobilya'nın iade ettiğğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. 
İade edilen siparişte indirim kuponu, hediye çeki gibi promosyonlardan faydalandıysanız, ücret iadeniz ilgili promosyonun kullanım şartları göz önünde bulundurularak hesaplanır ve tarafınıza ödenir. 
Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağŸlı olarak ürününüz yenisi ile değğiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. 
Kusurlu olduğŸu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, üründe kullanımdan doğŸan bir kusur varsa ya da kalite kontrol uzmanlarınca yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığŸı tespit edilirse, iade kabul edilmeyerek tarafınıza geri gönderilecektir.

   

İade Edilemeyecek Ürünler 

NiteliğŸi itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, Teslimat/İade bilgisinde iade edilemeyeceği belirtilen ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve özel tasarım mobilyalar için cayma hakkı kullanılamaz.